Micro Seiki DD-35

Micro Seiki DD-35 byl produkowany w latach 1978-82 . Dystrybucja odbywala sie na rodzimym rynku japonskim jak rowniez w Europie oraz Amerce. Plinta o wymiarach 454 x 383 x 58 mm , caly gramofon wazy 7,9 kg.

Naped w oparciu o silnik pradu stalego DCL-15V3 wyprodukowany przez koncern Matsushita . DCL-15V3 jest przedstawicielem calej gammy silnikow ,ktore Matsushita dostarczal firmie Micro. Bardzo podobne konstrukcje wystepowaly w pokrewnych gramofonach tej serii ( DD-30 ; 31 ; 33 ) oraz calej serii DD-20 gdzie montowany byl silnik o symbolu DCL-15U1.

Gramofon wyposazony jest w stosunkowo najbardziej zubozona wersje bardzo dobrego ramiaczka Micro MA-505. Podobne adaptacje tego ramienia podjeto rowniez w modelach DD-40 , DD-7 , DD-6 , DD-8 aczkolwiek nie byly one tak rozlegle jak w przypadku modelu DD-35 . Roznice w stosunku do MA-505 Mk.I to : brak ciezarka lateralnego, zupelnie inna obudowa lozyska glownego , baza (Mount) specjalnie zaadaptowana do tego modelu , brak gniazda DIN 5 oraz winda elektryczna z wbudowanym czujnikiem Halla zamiast windy hydraulicznej. ( pelne informacje na temat ramiaczka MA-505 znajdziecie pod : Micro-ramiona dynamicznie zbalansowane-MA-505).

Talerz gramofonu wykonany jest ze stopu aluminium w technice cisnieniowej i wazy 1500 gr. Na obrzezach znajduje sie perforowany pierscien sluzacy jako skala stroboskopowa. Podobne rozwiazanie firma Micro stosowala z powodzeniem w innych modelach . Przykladem moze byc talerz z modelu DD-40 , ktory wyglada podobnie aczkolwiek w tym przypadku perforowany pierscien wykonany jest osobno , a nastepnie zostaje przykrecony do talerza.

Plytki elektroniczne rozmiestrzone sa wewnatrz plinty w sposob powiedzialbym technologicznie bardzo oszczedny . Wyglada to bardzo podobnie jak w modelach nizszej klasy, a mianowicie Micro DD-seria 20 oraz rowniez w modelu DQ-43.

Podsumowujac DD-35 to najwyzszy model serii „30” (DD-30 ; 31 ; 33 ; 35 ) . Zwraca uwage fakt , iz DD-35 posiada ramie MA-505 ( mimo , iz jest to wersja mocno zubozona ) . Zamontowana w tej konstelacji elektryczna winda sterowana czujnikiem Halla nie przetrwala moim zdaniem proby czasu i jest obecnie tylko pewnego rodzaju rozwiazaniem pozwalajacym na wyroznienie tego gramofonu w stosunku do innych podobnych konstrukcji. ( Zasade dzialania windy z czujnikiem halla opisalem pod : Micro- DQ Seria-DQ-43 ).